Wrażliwość zębów na zmiany temperatury jest dla wielu osób na nią cierpiących wielkim zaskoczeniem. Jakim cudem ząb człowieka, twór niezwykle twardy i stworzony do radzenia sobie z pożywieniem, może źle reagować na zmianę temperatury? Jest to oczywiście sytuacja patologiczna, ale niestety nie jest ani rzadko spotykana, ani łatwa do pokonania, chociaż zwykle nie jest też zapowiedzią żadnych poważnych problemów.

Zmiana temperatury odczuwalna jest w całym zębie i nawet w reszcie szczęki, ponieważ jest to reakcja samego nerwu, który przed takimi bodźcami powinien być chroniony poprzez koronę zębową. Coś musiało się stać, że ona go nie chroni. Czasami jest to spowodowane próchnicą, ale znacznie częściej opadnięciem linii dziąseł, czyli odsłonięciem części nasady zęba pod koroną, która powinna być przez dziąsło osłaniana. Może to być efekt drobnego urazu mechanicznego, ale jeśli jest to problem utrzymujący się dłużej, należy skontaktować się ze stomatologiem i zbadać problem wycofywania się dziąsła.

Jeśli masz problem z nadwrażliwością zębów i mieszkasz na terenie Górnego Śląska, to polecam skontaktować się z jednym z następujących gabinetów stomatologicznych:

Dentysta z Sosnowca – http://www.stomatologiarosak.pl/

Stomatologia w Częstochowie – http://www.dentaria.com.pl/

Stomatolog z Sosnowca – http://www.danecka.pl/